Edukacja

tematyczny blog internetowy!

Posted by admin On December - 15 - 2018 Comments Off on Żwirek dla kotów
Żwirek dla kotów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirek dla kota
W każdym mieszkaniu, gdzie jest kociak, musi być też odpowiedni piasek. Koty na ogół wypróżniają się w kuwetach, dzięki czemu opieka nad nimi jest bardziej komfortowa niż gdy mamy pieska. W kuwecie powinna znajdować się jakaś substancja, która będzie miała za zadanie absorbować to, co wydala zwierzak. Kiedyś hodowcy kotów zapełniali kuwety takimi mieszaninami jak trociny, ziemia albo gazety. Niemniej
są to materiały, które sprawiają, że oczyszczanie oraz opróżnianie są mocno czasochłonne, a ponadto nie niwelują brzydkiego zapachu oraz nie utwardzają się. Trzeba wiedzieć, że kot nie zawsze będzie chciał wypróżniać się w starej toaletce – zdarza się, iż wybiera sobie inne czyste miejsce. Z tego względu dobre uzupełnianie kociej toalety to priorytetowa kwestia nie tylko dla kota, ale także dla opiekuna, który ma trudnić się sprzątaniem. Obecnie stosowanie takich materiałów jak wiórki albo gazety nie są już popularne, gdyż sklepy dla zwierząt dostarczają bardzo praktyczne rozwiązanie, czyli podłoża zbrylające dla kota.
Właściciele kociaków mają na prawdę wybór podłoży do kuwet. Kluczową cechą żwirku dla zwierząt jest wchłanianie zapachu oraz zbrylanie się, bo wtedy można w szybki sposób wyprzątnąć kuwetkę. W sklepach dla zwierząt najczęściej możemy zamówić aż kilka rodzajów żwirku. Generalnie można sklasyfikować żwirki na trzy grupy: żelowe, krzemionkowe , żwirki z bentonitu.
Każdy z powyższych żwirków posiada inne własności i to od posiadacza zależy, na który się zdecyduje. Kupując żwirek , powinno się wziąć pod rozwagę ich zalety oraz wady.
Żwirek silikonowy wykonany jest z tworzywa o nazwie sylikat. Charakteryzuje się tym, że znakomicie wchłania mocz oraz magazynuje go na zawsze. Świetnie eliminuje brzydkie zapachy, dzięki czemu nie ma potrzeby codziennego czyszczenia toaletki. Wadą żwirku wapienno-piaskowego jest szczegół, że po niedługim czasie nabiera żółtawego koloru, co wygląda raczej nieładnie – dlatego najlepiej jest stosować go w toaletkach zamkniętych.
Żwirek z włókien drewnianych jest ekonomiczny i konsekwentnie pochłania przykrą woń. Niewątpliwą zaletą drewnianego żwirku dla zwierząt okazuje się także alternatywa spłukania go do toalety (oczywiście w niewielkich ilościach). Na ogół tego rodzaju żwirek dla kota może być bardzo rozdrobniony i lekki, przypominający wiórki, dlatego, bywa że rozchodzi się po pokojach na kocich łapkach.
bentonit to bardzo popularny gatunek żwirku, który zbiera się w grudki, dlatego wysprzątanie po zwierzaku jest niezwykle dynamicznie. Możemy je dostać w atrakcyjnych kosztach. Genialnie niwelują wszelkie aromaty. Nie można niestety usuwać go w kanalizacji, gdyż może kończyć się to zakorkowaniem. Właściciele zazwyczaj pakują zużyty żwirek do worka a nastepnie wyrzucają do śmietnika.
Dobrze jest zdecydować się na typowy żwirek dla kociaka, gdyż znacząco ułatwia to opiekę nad zwierzakiem. Uwzględnienie sprawnej toaletki kotu to rola hodowcy, warto jest uwzględnić propozycje, które przedstawiają obecnie producenci.

źródło: https://www.e-pazur.com/k20,koty-zwirki-dla-kota.html

admin

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Comments are closed.